2016 Varna Burgaz Nessebar Turu 3 Gece 4 Gün

Tur Programı

Varna Turumuzun 1.günü: İstanbul - Burgaz - Varna Otobüs ile Yolculuk

Akşam saat 21.30 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı önü, 22.00 Zincirlikuyu avangarda oteli önü, 22.30 Bakırköy ömür plaza önünden siz değerli misafirlerimizi alıp Varna turu için Varna’ya doğru yola çıkıyoruz.

 

Varna Turumuzun 2.günü: Varna turu gezisi

Sabah saatlerinde Varna’ya varis, otele yerleşme ve dinlenmenin ardından sabah 09:00'da kahvaltı(ekstra). Alışveriş ve şehrin keyfini dilediğiniz gibi çıkarabilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlereler ekstra düzenlenecek şehir turuna katılabilirler. Roma hamami, arkeoloji kompleksi, Hristiyan bazilikası ve katedrali, deniz kıyısındaki primorski parkı ve savaş gemileri müzesi gezilecek yerler arasında. Varna turu sonrası Balçık’a hareket, panoramik Balçık şehir turu sonrası Balçık botanik bahçesi ziyaret edilecek. Romanya kraliçesi Maria Aleksandrina Viktoriya'nin deyimi ile Balçık ''sihirli manzaralar şehridir. Balçık bölgesi 1913 ve 1940 yılları arası Romanya’nın bir parçası olup Romen kraliçesi şehre âşık olup kendisi için yazlık saray inşa ettiriyor. Romen kraliçe Marie, denizci olan Türk sevgilisi için sarayın bir kenarına minare inşa ettirmiştir. Deniz dik bir yamaç üzerine konumlanmış sarayın bahçesinde denize kademe kademe uzanan 6 tane terası vardır. Bunların her birinin kraliçenin 6 çocuğu için yaptırıldığı söylenir. Müthiş güzel botanik bahçesi içinde 250 farklı kaktüs türü içeren toplam 3000 çeşit bitkiden oluşuyor. Yazlık saray ve şarap mahzeni gezintisinden sonra alınacak yemekte Bulgaristan’ın ünlü kalkan balığını tatma imkânı ve Varna’ya dönüş.

 

Varna Turumuzun 3.günü: Varna - Nessebar - Burgaz - İstanbul

Sabah otelimizde kahvaltı. Ve ardından Nessebar’a geçiyoruz. Küçük kayalık bir yarım ada üzerinde yer alan Nessebar Avrupa’nın en eski yerleşim yeri olarak bilinmektedir. Burada yapacak olduğumuz gezi sonrası öğlen yemeği için Burgaz’a geçiyoruz. Moladan sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Bulgaristan ve Türkiye sinir kapılarındaki pasaport gümrük işlemlerimizin yapılması ile birlikte İstanbul ulaşıp sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek Varna turumuzu sonlandırıyoruz

 

Tur Detayları

Bulgaristan Varna Turumuzun Fiyatlara dâhil olan servisleri:

 • İstanbul - Varna - İstanbul arası otobüs ile ulaşım hizmeti ve transferleri.
 • Belirtilen otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama   
 • Varna’da sabah kahvaltısı otelde  
 • Varna tur profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri 


Bulgaristan Varna Turumuzun fiyatlara Varna turunda dâhil olmayan servisleri:

 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )  - misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılması gerekmektedir 
 • Her türlü Varna otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 
 • Varna öğle yemekleri 
 • Varna programda belirtilmeyen tüm Varna gezi ve turlar  
 • Varna müze ve ören yerleri girişleri 
 • Varna seyahat koruma paketi ( 15 Euro ) 70 yaş üstü misafirler için kişi başı ( 30 Euro )
 • Bulgaristan Varna vize ve servis bedeli: 85 Euro

 

Not: Varna turu rezervasyon esnasında misafirlerinizin pasaport numaraları, alınış, geçerlilik ve doğum tarihi bilgilerinin alınmasını önemle rica ederiz.

 

Bulgaristan Varna turunda kullanılan araçlar: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Varna turuna giden otobüsler: (25 - 46 kişi sayılarında kullanılır)

Mercedes travego/tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz

Neoplan cityliner/tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)

Mitsubishi safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)

Midibüsler: (17 - 24 kişi sayılarında kullanılır)
ısuzu turkuaz 31+1 koltuklandırma, yatar otobüs koltuklu, abs, asr, klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Minibüsler: (16’ya kadar kişi sayılarında kullanılır)
vw volt 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

VW volt el 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprınter 12+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Mercedes Sprınter el 16+1 koltuklandırma, özel tasarlanmış yatar otobüs deri koltuklu, abs, asr, klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Tur Katılım Koşulları

Bulgaristan Varna turu katılım koşullarıdır mutlaka okuyunuz

1-  varnaturu.org, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2-  Uçuş saatlerimizi varnaturu.org turizm bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan varnaturu.org turizm sorumlu tutulamaz. varnaturu.org turizm zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; Varna tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Bulgaristan Varna şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-  Uçaklı Bulgaristan Varna turumuza katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında ya da Online olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4-  Bulgaristan Varna uçak turunda uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5-  Bulgaristan Varna turumuza katılım için bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, Check-in ve Boarding işlemlerini zamanın da yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden varnaturu.org sorumlu değildir. Bulgaristan Varna turu uçağı kaçıran kişilerin tura dâhil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6-  Varna Casino turu programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Varna turu programa dâhil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7-   Bulgaristan Varna turu turlarında en az 6 ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
8-   varnaturu.org, yolcu ile Bulgaristan Konsolosluğu arasında aracı konumundadır. Bulgaristan konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda Bulgaristan Varna turu yapmanız için vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak varnaturu.org hiç bir sorumluluğu yoktur. varnaturu.org sadece Bulgaristan vizesi için aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında varnaturu.org turunun herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9-   Varna panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla Varna’da farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- programda ekstra olarak belirtilen Varna turumuz yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Varna turumuzun yapılamamasından varnaturu.org sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen Varna gezisi ya da Varna turları yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Varna turu sorumlu tutulamaz.
11-  Bulgaristan Varna turuna iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Varna tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
12-  varnaturu.org, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Varna ve diğer otellerde sunulan Kontinental kahvaltı; tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13-  Varna yaz tatili turumuzun fiyatlarımıza kayak tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14-  Varna turuna katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında seyahat sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15-  Bulgaristan Varna turları başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda varnaturu.org misafirleri varnaturu.org sorumluluğundadır.
16-  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
17-  Kişilerin varnaturu.org turuna katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
18-  İstanbul Schengen vize başvuru ücreti: 120 Euro
18 - Ankara Bulgaristan vize başvuru ücreti: 100 Euro 
20 - İzmir Bulgaristan / Schengen vize başvuru ücreti: 100 Euro
 
Bulgaristan’a Varna’yı sürekli ziyaret etmek isteyenlere turizm bakanlığı çok girişli vize vermekte bunun için yıl içerisinde 2 den fazla Bulgaristan tatil merkezlerinde Varna’ya sunulan hotel rezervasyonu neticesinde çok girişli Bulgaristan vizesi verilmektedir.
Schengen vize ile Bulgaristan’a girilebilir ancak tavsiye edilmemektedir. Schengen vizesini hangi ülkeden alındıysa o ülkeye gidilmeli Schengen vize kanunlarını ihlal edilmemelidir.

 

Rezervasyon