Romanya & Bulgaristan Turu 3 Gece 4 Gün

4 Gün Tur

Romanya & Bulgaristan Turu
 
Kisa Açiklama : 3 Gece / 4 Gün
 
Gezilecek Yer : Bulgaristan Ve Romanya Ülkeleri
 
Kalkiş Noktalari : Kadiköy Evlendirme Dairesi, Beşiktaş Yildiz Camii, İncirli Ömür Plaza Önü
 
Geceleme / Konaklama : 2 Gece / 3 Gün / 3 Veya 4 Yildizli Otellerde Oda + Kahvalti Konaklama
 
Tarihler :
 
1. Gün: 30 Nisan 2016 Perşembe : İstanbul - Edirne - Kapikule - Bükreş 
Siz Değerli Misafirlerimizi Belirtilen Toplanma Noktalarindan Alarak Zengin Tatil Bahçesi Araç Içi Ikramlari Eşliğinde Yolculuğumuza Başliyoruz. Edirne Karayolu Takiben  Gerekli Molalar Verilerek Kapikule Sinir Kapisina Variş. Pasaport Ve Vize Işlemleri Sonrasi Bulgaristan’a Giriş. Yolculuğumuz Rusçuk Karayolu Üzerinden Devam Ediyor.
 
 
2. Gün: 1 Mayis 2016 Cuma : Romanya Bükreş 
Edirne Karayolu Takip Edilerek Ve Gerekli Molalar Verilerek Kapikule Sinir Kapisina Variş. Pasaport Ve Vize Işlemleri Sonrasi Bulgaristan’a Giriş. Yolculuğumuz Rusçuk Karayolu Üzerinden Devam Ediyor. Tuna Nehri Üzerindeki Dostluk Köprüsü Üzerinden Geçerek Bükreş’e Variş.  Rehberimiz Eşliğinde Panoramik  Şehir Turuna Başliyoruz. Şehir Turu Sirasinda Zafer Taki, İhtilal Ve Üniversite Meydanlari, Milli Tiyatro, Çauşescu Tarafindan Yaptirilan Dünyada Pentagon’dan Sonra 2.Büyük Yönetim Binasi Olan Parlamento Sarayidir. Yemek Molasi Ve Şehir Turumuzun Ardindan Otelimize Yerleşiyoruz. Dileyen Misafirlerimizle Ekstra Romen Gecesine Katiliyoruz 40 €. Eglence Sonrasi Otelimize Dönüş Konaklama (Bükreş)
 
 
3. Gün: 2 Mayis 2016 Cumartesi : Bükreş - Köstence - Mecidiye - Varna
Otelimizde Alacağimiz Sabah Kahvaltisinin Ardindan 2,5 Saatlik Yolculuk Sonrasinda Köstence’ye Variş. Köstence-Mecidiye Turu Için Otel Önünde Bekliyen Aracimizla Köstenceye Hareket. Yolculuk Sonrasi Köstence’ye Variş,Dünyaca Ünlü Mamaia Sahili Ve Kostence Şehir Turuna Çikiyoruz. Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Aniti, Deniz Feneri Ve Surlari Görüyoruz. Turumuz Sonrasi Öğle Yemeği Için Vereceğimiz Serbest Zaman Ardindan Eski Bir Osmanli Şehri Olan Mecidiye’ye Doğru Yola Çikiyoruz. Mecidiye’de Sultan Abdülmecit Tarafindan Yaptirilan Mecidiye Camii’nin Görülmesi Sonrasi Varna’ya Geçiyoruz. Varna’ya Variş. Gezimize Ilk Olarak; Roma Hamami, Arkeoloji Kompleksi, Hristiyan Bazilikasi Ve Katedrali, Deniz Kiyisindaki Primorski Parki Ve Savaş Gemileri Müzesi Gezilecek Yerler Arasinda. Varna Turu Sonrasi Balçik'a Hareket, Panaromik Balçik Şehir Turu Sonrasi Otelimize Geçiyoruz. Konaklama (Varna)
 
 
4. Gün: 3 Mayis 2016 Pazar : Varna - Burgas - Kapikule - İstanbul
Sabah Kahvalti Sonrasi Eşyalarimizla Birlikte Otelimizden Ayriliyoruz. Balçik Botanik Bahcesi Ziyaret Edilecek. Romanya Kraliçesi Maria Aleksandrina Viktoriya'nin Deyimi Ile Balçik ''Ssihirli Manzaralar Şehri''dir. Balçik Bölgesi 1913 Ve 1940 Yillari Arasi Romanya'nin Bir Parcasi Olup Romen Kraliçesi Şehre Aşik Olup Kendisi Için Yazlik Saray Inşa Ettiriyor. Romen Kralice Marie, Denizci Olan Türk Sevgilisi Icin Sarayin Bir Kenarina Minare Inşa Ettirmiştir. Deniz Dik Bir Yamaç Üzerine Konumlanmis Sarayin Bahçesinde Denize Kademe Kademe Uzanan 6 Tane Terasi Vardir. Bunlarin Her Birinin Kraliçenin 6 Çocugu Için Yaptirildiği Söylenir. Müthiş Güzel Botanik Bahcesi Içinde 250 Farkli Kaktüs Türü Içeren Toplam 3000 Çesit Bitkiden Olusuyor. Yazlik Saray Ve Şarap Mahzeni Gezintisinden Sonrasinda İlk Durağimiz Bulgaristan’in Karadeniz Kiyisindaki En Büyük Kentlerinden Biri Olan Burgas Şehri̇. Panoramik Şehir Turunun Ardindan Öğle Yemeği Için Serbest Zaman. Sonrasinda Toplanip Kapikule Sinir Kapisina Doğru Yola Çikiyoruz. Gümrüğe Variş. Alişveriş Ve Gümrük Işlemlerinin Ardindan Edirne Ciğeri Için Serbest Zaman. Tahmini Olarak 23:00 Te İstanbul’a Variş. Bir Başka Tatil Bahçesi Tur Organizasyonunda Buluşmak Üzere Siz Değerli Misafirlerimiz Ile Vedalaşiyoruz.
Rezervasyon