4 Gün Bulgaristan Varna Turu 4 Gün Bulgaristan Varna Turu

Genel Bilgiler

1.Gün

22:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

22:30 Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı)

23:00 Bakırköy Ömür Plaza Önünden araçlarımız çıkış yapacaktır

Verilen noktalarda misafirlemizle buluştuktan sonra Hamzabeyli kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Yambol Üzerinden Razgrad’a ulaşıyoruz.

2.Gün

Pehlivanlar diyarı Razgrad Şehir turumuza başlayarak, 1864 yılında yapılan Saat Kulesi  Ve 1530 yılında yapılan İbrahim Paşa Camii görülecek yerler arasındadır. Razgrad turumuzun ardından Razgrad’ın İlçesi Olan İsperih (Kemallar olarakta bilinen) geçiyor ve akabinde 1490 yılında yaptırılan Bektaş’i Babası olarakta bilinen Demir Baba Tekkesini Ziyaret Ediyoruz.  Köy yollarından Şumnu’ya hareket ediyoruz. Güzergahımızın üzerinde bulunan Korkunç Türk lakaplı Cihan Pehlivanı Koca Yusuf’un hatırasına yapılmış anıtı ziyaret ediyoruz ,Ziyaretimizin ardından Şumnu’ya hareket ediyoruz. Şumnu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Bulgar çarlığının kurulduğu 698 – 1018 Yılları arasında yapıldığı ve Bulgar han Tervel ile Bizans İmparatoru Jüstinyen’in ilişkilerini konu aldığı düşünülen Madara Atlısı Ve Bulgar Kuruluş Anıtı turunu gerçekleştiriyoruz.(25 €) Ekstra programımızın ardından hotelimize dönüş yapıyoruz.  Geceleme otelimizde.

(Ekstra Tur Programımıza Tüm Müze Giriş Ücretleri , Müze İçerisi Rehber Anlatımı , Tüm Transferler Dahildir.)

3.Gün

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Shumen’in merkezinde bulunan 1744 yılında Şerif Halil Paşa tarafından yaptırılan Şerif Halil Camii halk arasında Tombul camii olarakta bilinen Balkanlarda Selimiye Camisinden Sonra 2. büyük olan cami ziyaret ediyor ve ardından 1529 yılında yaptırılan Tarihi Şumnu Bedestenini ziyaret ediyoruz bedesten kapalı olduğu için sadece dışardan görmemiz mümkün olacak ve ardından 17 yüzyılda inşa edilmiş hemen bedestenle yan yana olan Sontur Hamamını ziyaretimizin ardından 1774 yılından kalma o tarihte yapıldığında çatısında mavi kurşunlar ile kaplı olduğundan ismi kurşun çeşme olarak geçmektedir. Ardından Shumen’den ayrılarak ikinci durağımız olan gece hayatı ve plajları ile ünlü olan Varna şehrine geçiyoruz. Varışımızın ardından klasik şehir turumuzla Varna’yı dolaşıp geceleme yapacağımız otelimize yerleşiyoruz ve akşam ekstra düzenlenecek olan Bulgar gecesine katılacak misafirlerimiz ile otel lobisinde buluşarak gecemizin yapılacağı restoranda geçiyoruz.(25€)

(Ekstra Tur Programımıza Tüm Müze Giriş Ücretleri , Müze İçerisi Rehber Anlatımı , Tüm Transferler Dahildir.)

4.Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenleyeceğimiz Balçik Botanik Parkı Turumuz için hareket ediyoruz (20€), burada Botanik park ve Romen Kraliçesi'nin evini ziyaret ettikten sonra otelimize geri geliyoruz ve otelimizden çıkış yaparak saat 12:00 civarında Nesebar şehrine hareket ediyoruz. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nesebar'a varıyoruz ve panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 y.y) ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.y.y) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Turumuzun ardından Burgas üzerinden Dereköy kara hudut kapısına varıyoruz. Burada, gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra Misafirlerimizi alındıkları buluşma noktalarına bırakıp turumuzu bitiriyoruz.

Rezervasyon