Kuzey Balkanlar Turu Kuzey Balkanlar Turu

Genel Bilgiler

Turun Adı

Kuzey Balkanlar Turu

Süre

4 Gece 5 Gün

Ulaşım

Otobüs

Otel

Oteller4* 

Vize

Schengen Vizesi

 

VARNA

Varna Bulgaristan'ın üçüncü büyük şehridir. Ayrıca Burası ülkenin deniz ve tatil alanında başkenti olarak da anılır. Burası büyük bir turizm potansiyeline sahip bir şehirdir. Gazinosu ile Bulgar Las Vegas olarak da isimlendirilmektedir. Burada birbirinden güzel plajlar donanma merkezi limanlar, iş merkezleri ve üniversiteler bulunur. Kısacası zenginlik ve canlıların sahip bir şehirdir modern limanıyla da demir ve karayolu ve havayolu imkanları sayesinde bir çok sayıda şehirle bağlantısı bulunan Varna ayrıca Bulgaristan'ın en önemli ulaşım merkezlerinden de biridir. Varna sizlere Keyifli ve mutlu dakikalar geçirebileceğiniz bir deniz tatili turu sunar, fiyat olarak da birçok fırsatları ile sizlere keyifli geziye davet etmektedir. Burası Karadeniz kıyısında da bulunması nedeniyle tarihiyle de ünlü bir şehirdir. Varna Nekropolisinde M.Ö  4750 yılında keşfedilen hazine dünyanın en eski altın hazinelerinden birisidir. Uzun çağlar boyunca insanlara yerleşik hayat sürdükleri bir yer olan Varna büyük tarihi zenginliği ile de sayısız kültürel hazine ev sahipliği yapmaktadır. Sahne sanatları ve Kukla Tiyatrosu ile da ünlü olan bu şehir sanat hayatında da canlı olup tarihi oldukça geriye giden klasik müzik festivalleri uluslararası sinema etkinlikleri bilimsel kongreler ve spor karşılaşmaları Varna turlarını canlandıran bir diğer etkinliklerden birisidir.

Yerler

Güzel şehir olan Varna da sizlere sunduğumuz tur organizasyonu ile birbirinden zengin müzeler sizleri beklemektedir. Uzun bir tarihe sahip olan ve çağlar boyunca geriye giden kültürünü de sizlere tanıtan Varna Arkeoloji Müzesi hem içeriği hem de yapısıyla ünlü olan Denizcilik Müzesi Etnografya Müzesi ve büyük bir alana yayılmış Park olan Varna Savaşı Müzesi Şehrin en çok gezilen görülen müzeleri arasında yer almaktadır. Kimliğini denizle birleştirmiş bu tür organizasyonumuz ile sizleri beklemektedir. Muhteşem zenginliğe sahip olan okyanusları ayağınıza kadar getirmektedir. Kopernik Rasathanesi, Hasbihal Köprüsü ve birçok kiliseleri ve manastırlar ile şehri en önemli tarihi yapıtlar arasındadır. Ayrıca Varna şehir olarak da harika bir şehirdir. Bu stili binaları ve farklı mimari akımları yansıtan yapıları ve birbirinden güzel sokakları canlı bulvarları ile sizler için hazırladığımız Varna turları organizasyonlarımız ile dolaşmaktan çok keyif alacaksınız şehirde bulunan dev alışveriş merkezleri ile de alışverişinizi yapacak merkezinde yer alan dükkanlar butikler antikacılar ve tezgahlar ile aklınıza gelen her türlü şeyi bulmanıza yardımcı olacaktır

 

Varna'dan Ne Alınır?

Gezmeye doyamayacağınız onlarca alışveriş merkezinin olduğu Varna'da birçok uluslar arası markanın mağazasını da bulabilirsiniz. Pfone Mall'dan Central Plaza'ya, Grand Mall'dan Mall Of Varna'ya kadar dilediğiniz alışveriş merkezini gezebilir, her çeşit hediyelik eşya ve ürün bulabilirsiniz. Bazı yerlerde kredi kartı geçmediğinin de altını çizmekte fayda var. Fiyatlar ise diğer Balkan ülkelerine oranla çok pahalı değil.

BÜKREŞ

Romanya'nın başkenti Bükreş, Tuna Nehri'ne bağlı bir bölüm olan Bimbovita’nın kıyısında ve Romanya Ovası'nın iç kısmında yer alıyor. Burası ülkenin ticaret merkezi özelliğini de taşımakta olan bu şehir görkemli caddeleriyle sizleri bekliyor. Ayrıca bu şehir eski bir yerleşim yeridir. Böyle olmasıyla da sayılamayacak kadar çok tarihi arkeolojik kalıntılar bulunmaktadır. Romanya’nın en büyük şehri ve merkezi olan Bükreş’te bunlara ek olarak Fransız mimari örnekleri de sıklıkla bulunmaktadır. Eski tarihi yapıları, modern şehir yapısı, denizi ve güneşiyle modern şehir olan Bükreş sizleri beklemektedir.

Bükreş Gezilecek Yerler

Bükreş'te gezilecek yerler yerler arasında kent yaşamını da rahatlıkla görebileceğiniz Nicole Balcescu Caddesi ile başlamaktadır. Onlarca sayıda tarihi binalar ve turistik yerleri bu cadde üzerinde bulabilirsiniz. Herastrau Gölü ve 1936 yılından beri var olan Herastrau Parkı'nı gezebilirsiniz.

Bükreş turunda görmeniz gereken yerlerden bir diğer yer de Parlamento Sarayı'dır. Bu sarayın, dünyanın en ağır binası, en pahalı yönetim yeri ve en büyük sivil yönetim binası olarak rekoru bulunuyor.

Şehirde gezilmesi gereken diğer yerler ise; Cretulescu Kilisesi ve Lipscani Bölgesi'dir..

Bükreş'ten Ne Alınır?

Şehrin en ünlü olan ve en büyük caddesi olan Calea Victorie'yi gezerek Bükreş’te alışveriş turunuza başlayabilirsiniz. Bu cadde üzerinde aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Yerel mağazalarda dahil olmak üzere dünyaca ünlü markaların dükkanları bu cadde üzerinde yer almaktadır. Calea Victorie Caddesi'nde gezmeniz gereken alışveriş merkezleri ise; Liberty Center, Plaza Romania, Jolie Ville, Bucharest Mall, City Mall ve Baneasa Shopping City'dir.

VELIKO TARNOVO

Yantra nehri kıyıları arasında tepede bir yerde bulunan Veliko Tarnovo şehri, Bulgaristan turları içinde diğer kentlerine göre size bambaşka güzellikler sunmaktadır sizlere..

Ülkenin en turistik yerlerinden biri ve Bulgaristan'ın Sofya'dan önceki başkenti olan Veliko Tarnovo gezisi sizin için de eşsiz bir seyahat deneyimi sunmaktadır.

Veliko Tarnovo Gezilecek Yerler

Tsarevets Kalesi burada mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Burada harika bir nehir manzarası olup burada ruhunuzu dinlendireceksiniz. Akşamları ise kale ve çevresinde yapılan ışık şovları sizler emuhteşem bir görsel şölen ve eşsiz Romanya turu sunmaktadır. Görmeniz gereken bir diğer yer de Assen Anıtı’dır. Bu anıt Ortaçağ döneminden kalma olduğu için çok güzel bir siluet oluşturuyor. Gurko Sokağı da Veliko Tarnovo turunda görebileceğiniz, şehrin en güzel sokaklarından birisidir.

Rezervasyon