Romanya Bükreş - Transilvanya - Bulgaristan Turu Romanya Bükreş - Transilvanya - Bulgaristan Turu

Genel Bilgiler

1.Gün 1.Gün Çarşamba

Saat 20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı / Saat 20:45  Beşiktaş Yıldız Camii Önü/Saat 21:15  Bakırköy Ömür Plaza Önünden hareket ile misafirlerimizle buluştuktan sonra Kapıkule kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/ Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından  Romanya Bükreş’e doğru devam ediyoruz.

2.Gün 2.Gün Perşembe

Sabah yol güzergahında alınan extra kahvaltı sonrası  Bükreş’e varıyoruz. Balkanların  Paris’i Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız turumuza başlıyoruz; İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (dünyadaki 2. Büyük binadır ve bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur)  görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.

3.Gün 3.Gün Cuma

Sabah otelde alınan geç kahvaltı sonrası  extra olarak düzenlecek olan Sinaia– Bran – Braşov turumuza katılabilirsiniz.Bu turumuzda İlk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz.Bu gezimizin ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Braşov’a hareket. Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacaksınız.Sonrasında“Vampir Avcıları” nın akınına uğrayan Bran Kalesi(Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirmeşansı bulacaksınız.Gezi sonrası Bükreş’e dönüş ve Geceleme otelimizde.( Sinaia ,Bran - Braşov - Peles & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişi başı 40 € ) 

4.Gün 4.Gün Cumartesi

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından Bükreş’den ayrılıp Rusçuk varıyoruz.Şehir turumuzu tamamladıktan sonra vereceğimiz serbest öğle yemeği molamızın ardından Razgrad şehir merkezinden Otobüsle panaromik gördükten sonra , Deliorman bölgesinin en yoğun Türk nüfusuna sahip Şumnu ( Şumen ) şehrine varıyoruz. Şumen şehir turumuzu tamamladıktan sonra yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonra Varna’daki otelimize varış ve konaklama.

5.Gün 5.Gün Pazar

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket ile otelimizden ayrılıp  panaromik şehir turuna başlıyoruz Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi,Bazilika ve  Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası Rehberimizin  belirlediği saat’de dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.Nessebar - Burgas karayolu takip edilerek Dereköy sınır kapısına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kırklareli - Çorlu karayolu takip edilerek  İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

6.Gün Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz

* Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım ve programda yazan şehir turları.

* Araç içi ikramlar , rehberlik hizmetleri.

* Varnaİnternational Hotel ,Admiral Otel  veya benzeri otelde 1 gece oda kahvaltı 

* Bükreş Minerva Hotel , Novotel veya benzeri otelde  2 gece oda kahvaltı konaklama

*Seyahat Sigortası  ( 65 yaş üstü için 10 € fark  alınmaktadır ) 

7.Gün Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

* Yurtdışı çıkış fonu :  15 tl

* Tüm Müze ve ören yeri –  Peles - Bran & Drakula Şatosu turu

* Ekstra diye belirtilen turlar, Program dışı geziler,ilk gün yolda alınan kahvaltı ve

   otellerdeki ekstra harcamalar.

* Öğle ve akşam yemekleri , yemekler esnasında alınacak içecekler ,  

Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli :  Nakit 120 €    

8.Gün Detaylar

Yeterli doluluk sağlanmadığı takdirde,acente 3 gün öncesinden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe aktarabilir.Acente rehberi  içerik aynı kalmak şartı ile,gerekli gördüğü hallerde misafirlerimizin tur programından daha çok verim alabilmesi için gezilecek yerlerin güzergahında ve saatlerinde değişiklik yapabilir

Rezervasyon