Varna Nesebar Turu Otobusle varna Nebesar

Tur Programı

TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ

1- Varnaturu.org olarak havayolu ile yolcu bir araya gelip aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabiyizdir. Uçuş öncesinde oluşan aksaklıklara göre saatler değişebilir ve bütün saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce hepsinin teker teker teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre de parkurlarda değişiklikler görülebilmektedir.. Paket tura katılacak sayının yeteri miktarda olmaması halinde 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda ise vize ücreti iade asla edilmez.

2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan ve bizlere telefon ederek öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz. Zorlayıcı nedenlerin olması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalması şartıyla değiştirme hakklarını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

3- Uçaklı Varna turumuza katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

4- Varna uçak turunda Uçuşlarda oluşabilecek her türlü  son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte olup ve  alanda ki bilgi panolarında her an gösterilmektedir. Bu bilgiler de kişiler tarafından takip edilmelidir.

5- Varna Turuna katılım için bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden  Varnaturu.com olarak bizler sorumlu değilizdir. Varna turu Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olabilmeleri için gerekli olacak olan gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

6- Tur turu Programlarda belirttiğimiz geziler zorlayıcı nedenlerin varlığında, belirtilen gün/ ve ya günler dışında başka bir gün de yapılabilmektedir. Varna Turu Programa dahil olduğunda belirttiğimiz öğle ve akşam yemeği servislerinde gerekli görüldüğü hallerde veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeniyle acentenin belirlediği restoranlarda da verilebilmektedir. 

7-  Varna turlarında en az 6 ay süreli olmak üzere ve Yasal olarak geçerli pasaport olması zorunludur. Misafir pasaportlarının ise hasar görmemiş/ yıpranmamış/ yırtılmamış olması mecburidir. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal olan her türlü yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   

8-  Varnaturu.org olarak Yolcu ile konsolosluk birlikte aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli bulduğu durumlarda Varna Tur olarak sizin için vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması durumunda da  VarnaTur.com olarak bizim hiçbir sorumluluğumuz yoktur. Varnaturu.org olarak bizler sadece Bulgaristan vizesi için  Aracı görevi üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Varnaturu.org olarak turunun herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9- Varna Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen turlar 2-3 saat süreli olan turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriklerinin değişmemesi şartıyla Varna’da farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve  katılımcı sayısına göre farklılık gösterebilmektedir..

10- Varna tur olarak Programımızda ekstra olarak belirtilen gezilerimize yeterli sayıda katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların olamamasından Varnaturu.org kesinlikle sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan her türlü fazladan turlar tüm yolcuların katılımı  olmasa bile gerçekleşme zorunluluğu vardır.. Yol üzerinde yapılacak olan fazla turlarda; tura katılamayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan fazladan turlara katılım göstermek istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmış sayılmaktadırlar. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen Varna gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Varnaturu.org sorumlu tutulamaz.

11- Varna Turuna katılım gösteren kişilerin, her türlü şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan /kaybolan/ çalınan eşyalardan Varnaturu.org sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması durumunda da  yapılan tüm masraflar eşya sahibine ait olacaktır.

12- Varnaturu.org, kategorisi aynı kalması koşuluyla otel isimlerini değiştirme haklarının hepsini saklı tutar. 3 kişilik odalarda ek yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirttiğimiz Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Varna Otelinde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
13- Varna turumuzun Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

14- Varna Turuna katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

15- Varna Turları başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Varnaturu.org misafirleri Varnaturu.org sorumluluğundadır.

16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

17- Kişilerin Varna turuna katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

18- ISTANBUL SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ : 130 Euro

19- ANKARA SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ :130 EURO 

20- İZMİR SCHENGEN VİZE BAŞVURU ÜCRETİ : 130 EURO

 

Şengen vize ile bulgaristana girilebilir ancak tavsiye edilmemektedir. Şengen vizesini hangi ülkeden alındıysa o ülkeye gidilmeli şengen vize kanunlarını ihlal edilmemelidir. Şengen vize başvurunu hangi ülkeden alındıysa o ülkeye gideceğinize dağir otel ve uçak bileti göstererek beyanda bulunuluyor. Yalan beyandan  bir sonraki vizeniz almanızda sorun yaşayabilirsiniz varnaturu.org sorumlu tutulamaz.

:

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Mercedes Tourismo & Travego Marka otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım ücretleri,
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetlerimiz,
 • Tüm Çevre ve Şehir Turları,
 • İnternational Otel’de 1 Gece Tam Pansiyon Konaklama buna Öğle Yemeği Casino
 • Turumuzun otobüsü içerisindeki ikramlar,
 • Turumuzun sizlere olan Güvencesi,
 • 1618 Nolu kanununa göre olması gereken mesleki sorumluluk sigortası.

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğle ve Akşam Yemekleri,
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretler,
 • Programımızda belirtilen Extra Turlar,
 • Yurtdışı çıkış harcı,
 • Schengen Vize Ücreti ve Acente Hizmet Bedeli
 • Kaptan bahşişi
Rezervasyon