Varna Sahilleri Varna, eşsiz kum plajları

Genel Bilgiler

Varna, eşsiz kum plajları ve sıcaklığı 35-50 C bulan sıcak kaplıcalarla size tüm yılın yorgunluğunu atma garantisi veren bir tatil merkezidir. Sıcak kumlarda güneşlenip, Karadeniz’in serin ve berrak sularında yüzebilir ve Varna sahillerinde size hem modern hem de geleneksel lezzetler sunmaya hazır onlarca mekanla eğlencenin keyfini çıkartabilirsiniz. 
Hem turistlerin hem de Varna sakinlerinin en çok tercih ettiği plajlar aşağıdaki gibidir;

 

Altın Kum Plajı: Toprağın altın hırsızlığı yapan korsanları cezalandırmak için gömdükleri altınları kuma çevirdiği inancı ile anılan Altın Kum Plajı altın renkli kumları ve geniş, uzun kumsalıyla meşhurdur.
Altın Kumlar tatil merkezi, Varna'nın kuzeyinde, 17 km uzaklıkta bulunuyor. Tabiatının güzelliği dolayısıyla, mükemmel iklim, benzersiz tabiat parkı, ince altın renginde kum ve şifalı sıcak su kaynakları sayesinde yıllardır Bulgar Karadeniz Bölgesi'nin incisi olarak adlandırılmıştır.
Genişliği yer yer 100 metreye ulaşan uzun plajı, altın rengindeki kuvars kumu eşsiz bir güzelliğe sahip olan Altın kumlarda Mayıs- Ekim ayları arasında güneşlenme imkanı bulabilir, su sıcak kaldığı için gece de yüzebilirsiniz.

 

Kabakum Plajı: Varna’da sakin bir tatil geçirip deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, Kabakum Plajı tam size göre. Temiz kumu ve sakin ortamı ile Varnalıların en çok tercih ettiği bu plaj Varna merkezine sadece 15 dakika uzaklıkta.

Gözden ve kalabalıktan uzak bir Varna tatili için mutlaka ziyaret etmeniz gereken diğer plajlar ise; 

Trakata Plajı
Subay Plajı
Asparuho Plajı ve

Paşa Dere Plajı: Varna şehir merkezinin 15 kilometre güneyinde yer alan Paşa Dere Plajı, Varna Plajları arasında egzotik ve doğal görüntüsüyle dikkat çeker. Burgas otobanı öncesinde son plaj olan Paşa Dere Plajı, kendine has Flora ve Faunasıyla dinlenmek ve sessizlik için son derece özel bir plajdır.

Merkezi Plaj: Varna’da denizi, kumu, güneşi ve eğlenceyi bir arada yaşamak isteyenleri tercihi olan Merkezi Plaj, Varna şehir merkezine yürüme mesafesinde. Yaz boyunca etrafında bulunan yazlık kafe ve restoranlar sayesinde 24 saat eğlence sunan capcanlı bir plaj olma özeliğine sahip Merkezi Plajda yazın tüm güzelliklerini bir arada yaşayabilirsiniz. 

Güney Plajı: Varna plajları arasında en geniş hatlara sahip olan Güney plajı güneşlenmeyi ve yüzmeyi sevenler için oldukça geniş kumsalı ve tertemiz suları ile vazgeçilmez bir plaj. Güney plajında ayrıca plaj voleybolu ve futbol oynayarak da keyifli zaman geçirebilirsiniz.

 

 

 

 

Rezervasyon